Prezentacja drużyny KKW Whyte Nexelo Wałbrzych

 

W poniedziałek  12 marca 2018 w kompleksie Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbyła się prezentacja teamu KKW Whyte Nexelo Wałbrzych. Klub, który od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniem zawodników w olimpijskiej dyscyplinie MTB XCO, od sezonu 2018 będzie rozwijał również sekcję Enduro. Trzon tej sekcji tworzą Łukasz „Lusiek” Szymczuk oraz Mateusz „Balon” Baliński – czołowi zawodnicy polskiej sceny Enduro. Oprócz nowej sekcji, sezon 2018 stoi też pod znakiem rozpoczęcia współpracy z nowymi sponsorami - polskim przedstawicielem brytyjskiego producenta rowerów WHYTE oraz producentem części i akcesoriów rowerowych NEXELO. Każda z sekcji klubu ma na ten rok ściśle sprecyzowane cele - dla zawodników Enduro jest to zakwalifikowanie się do Enduro World Series i walka na Mistrzostwach Polski w Srebrnej Górze, jak również starty m.in. w cyklu Enduro MTB Series. Dla zawodników Cross Country celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się na imprezach mistrzowskich XCO, XCE oraz Maraton. Jako starty kontrolne planowane są udziały w cyklu Pucharu Polski oraz Pucharu Czech XCO. Młodsza część klubu (a szkolenie dzieci i młodzieży jest główną działalnością KKW) szykuje się do startów w Eliminacjach Olimpiady Młodzieży i jak najlepszego pokazania się na Finale OOM. Prężnie działająca przy klubie szkółka kolarska oraz grupa Młodzików będzie w trakcie sezon zdobywać doświadczenia na lokalnych wyścigach, ale także na imprezach Pucharu Polski i Pucharu Czech. Oprócz nowych partnerów, od wielu lat nieustannie wspierają klub: Sportfuel.pl- dzięki któremu zawodnicy mają dostęp do praktycznie każdego rodzaju i każdej marki odżywek dostępnych na polskim rynku. Stroje dla teamu XC przygotowuje topowa polska marka - Quest, zaś team Enduro będzie ubrany od stóp do głów przez Alpinestars. Osobne podkreślenie zasług w rozwoju należy się Urzędowi Miasta Wałbrzycha, który wspiera klub zarówno finansowo jak i stwarzając warunki do treningu poprzez m.in. udostępnianie obiektów sportowych.
Połączenie doświadczenia w szkoleniu Cross Country, świeżości dyscypliny Enduro oraz wsparcia sponsorów i partnerów stwarza idealną okazję do komfortowego przygotowania do sezonu dla zawodników wszystkich sekcji. Pierwsze starty już pod koniec miesiąca!

 

 

 

Please reload

Najnowsze Posty

February 7, 2017

Please reload

Archiwalne
Please reload

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Mają one charakter poglądowy.  Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte na stronie są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa. Jeżeli znalazłeś błąd, daj nam znać, niezwłocznie go poprawimy żeby poprawić komfort przeglądania strony.

© Whyte PL 2019