Jaką największą oponę mogę zainstalować w moim rowerze

 

 

Jak większość z Was wie, jednym z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy, poprzez niemal każdy kanał brzmi “Jaką największą oponę mogę zainstalować w moim rowerze?” wydaje się nam, że dotyczy to rowerów od G 170 do R 7.

Aby pomóc odpowiedzieć na to pytanie, dodaliśmy maksymalny rozmiar opony, który projektanci I menadżerowie produktu opracowali podczas projektowania ram i specyfikacji rowerów. Czasami jest to określane przez specyfikację widelca, czasami ramy.

Informacja jest zawarta w specyfikacji w dolnej części ramki “Maksymalny rozmiar opony”, jest ona podana w następujący sposób; 

ETRTO 70-584, diameter 720mm Dla tych którzy nie wiedzą, ETRTO jest europejskim standardem, który wszystkie opony powinny mieć wytłoczone na bocznej ścianie. “70” oznacza szerokość 70 mm, “584” 584 mm, średnica obręczy (każda obręcz posiada ten rozmiar podany małym tekstem na naklejce) i w końcu 720 mm jest maksymalną średnicą opony, która będzie pasować do ramy/widelca z prześwitem 6 mm (wymagany odstęp określany normą ISO).

Warto zauważyć, że szerokości obręczy mogą wpłynąć na kształt opony a odchylenia w tym zakresie mogą się różnić bardzo w zależności od producenta.

Klient powinien zrozumieć, że jeśli montuje kombinacje opon bez specyfikacji, to w takim przypadku bierze na siebie odpowiedzialność za to, że po złożeniu i napompowaniu opon do odpowiedniego ciśnienia roboczego, muszą one wciąż mieścić się fizycznie w konkretnej obwiedni opony i spełniać normę ISO dotyczącą 6 mm odstępu. Nie możemy brać odpowiedzialności za użytkowników, którzy montują opony, które nie potrafią zapewnić właściwego odstępu.

Mamy nadzieję, że to wyjaśnienie wyczerpuje temat i inne związane z tym zapytania.

Please reload

Najnowsze Posty

February 7, 2017

Please reload

Archiwalne
Please reload

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Mają one charakter poglądowy.  Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte na stronie są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa. Jeżeli znalazłeś błąd, daj nam znać, niezwłocznie go poprawimy żeby poprawić komfort przeglądania strony.

© Whyte PL 2019